Laçında daha bir erməni vandallığı -VİDEO
Laçında daha bir erməni vandallığı -    VİDEO
Xəbər verdiyimiz kimi işğal dövründə Laçında məskunlaşdırılmış ermənilərə bölgəni tərk etməsi üçün avqustun sonuna kimi vaxt verilib. Ermənilər artıq evakuasiya işlərinə başlayıblar.
Yenixeber.org: Bu gün isə erməni mediası Laçını tərk edən ermənilərin vəhşiliklərini əks etdirən daha bir video yayıblar.
Görüntülərdə Laçındakı kilsəyə zərər vuluması əks olunub. Ermənilər ibadət evinin üzərindəki xaç ornamentlərini sökərək çıxarırlar.
Ermənistan parlamentinin keçmiş deputatı Naira Zohrabyan məsələyə reaksiya verərək yazıb ki, Laçının Azərbaycana təhvil verilməsinə üçün bu formada "hazırlıqlar" görürlər.
Eks-deputat qeyd edib ki, ermənilərin tarixində ilk dəfədir ki, erməni məlum torpaqlardan türklər tərəfindən deyil, öz seçdiyi hökumət tərəfindən çəkiclə zorla çıxarılır.
Qeyd edək ki, bundan öncə də erməni vandallığını əks etdirən onlarla görüntü yayılmışdı. Onlar tarixi abidələrə ziyan vurur, hətta qoyub getdikləri evləri belə yandıdırdılar.