“Türkiyədə vəziyyət qısa zamanda sabitləşəcək və əvvəlki qaydasına düşəcək”
ilham
Prezident İlham Əliyev Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğana ötən gecə Türkiyədə baş vermiş dövlət çevrilişinə cəhdlə bağlı məktub ünvanlayıb.
Xeberinfo.com:  Məlumata görə, məktubda prezident İlham Əliyev hadisələri böyük narahatlıqla və üzülərək izlədiyini qeyd edib: “Bu, bir tərəfdən Türkiyənin dövlətçiliyinə, digər tərəfdən Türk xalqına, onun iradəsinə və seçiminə qarşı törədilən dəhşətli cinayətdir.
Həmişə Türk xalqının və dövlətinin yanında olan Azərbaycan xalqı və dövləti Türkiyənin Konstitusiyasına, demokratiyasına qarşı yönəlmiş bu cinayəti qətiyyətlə pisləyir və qəbuledilməz hesab edir. Əminəm ki, Türkiyə xalqı və hakimiyyətinin birliyini nümayiş etdirərək çevriliş cəhdinin qarşısının alınması istiqamətində həyata keçirdiyiniz qəti tədbirlər nəticəsində qardaş ölkədə vəziyyət qısa zamanda sabitləşəcək və əvvəlki qaydasına düşəcək.
Əziz Qardaşım, mən dövlət çevrilişi cəhdinin qarşısının alınması üçün canlarını verən şəhidlərin ailələrinə və yaxınlarına Azərbaycan xalqı adından və şəxsən öz adımdan dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananların tezliklə sağalmasını arzulayıram”.