Həmsədrlər cəbhənin Ağdam istiqamətinə baş çəkib, monitorinq keçiriblər -YENİLƏNİB
ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri - Stefan Viskonti(Fransa), İqor Popov (Rusiya), Endryu Şofer(ABŞ) oktyabrın 31-də Azərbaycan və Ermənistan qoşunlarının Ağdam rayonu istiqamətində yerləşən təmas xəttində keçirilən monitorinqdə iştirak ediblər.
Yenixeber.org: Həmsədrlər monitorinqi Ermənistan silahlı qüvvələrinin işğal etdiyi və nəzarət olunan Azərbaycan ərazilərində aparıblar.
Diplomatlar qoşunların təmas xəttinə işğal altındakı Xankəndi şəhərindən gəliblər.
Monitorinqdə ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kaspşik, onun səhra köməkçisi Gennadi Petrika, Stefan Viskontinin şəxsi köməkçisi Küanti de Rankur, eləcə də Endryu Şoferin şəxsi köməkçisi Devid Börnşteyn da iştirak ediblər.
*** 12:13
ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsinin mandatına uyğun olaraq, oktyabrın 31-də Ağdam rayonu istiqamətində yerləşən Azərbaycan və Ermənistan qoşunlarının təmas xəttində keçirilən monitorinq insidentsiz başa çatıb.
Bu barədə "Report"a Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Monitorinqi Azərbaycan tərəfindən ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsinin səhra köməkçiləri Mixail Olaru və Saymon Tiller keçiriblər.
Müdafiə Nazirliyinin oktyabrın 30-da yaydığı məlumata görə, Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən işğal edilmiş və nəzarət olunan Azərbaycan ərazisində monitorinqi ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kaspşik, onun səhra köməkçisi Gennadi Petrika, ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri İqor Popov, Stefan Viskonti və onun şəxsi köməkçisi Küanti de Rankur, eləcə də Endryu Şofer və onun şəxsi köməkçisi Devid Börnşteyn keçirəcəkdilər.