Ağdaşda 50 toy mərasimində karantin qaydaları pozulub
Ağdaş Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları  tərəfindən karantin rejiminin tələblərinə riayət edilməsi məqsədilə keçirilən nəzarət-profilaktik tədbirlər zamanı  ötən ay şadlıq saraylarında və fərdi evlərdə təşkil edilən 50 toy mərasimində  qaydaların pozulduğu aşkarlanıb.
DİN-in Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan Yenixeber.org-a verilən məlumata görə, rayonun bir neçə kəndində yerləşən 45 ünvanda keçirilən toy məclislərində iştirak edən qonaqların müəyyən edilən say həddindən artıq olduğu aşkarlanıb ki, həmin toy sahibləri barəsində də İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 211.1-ci (Epidemiya əleyhinə rejimin, sanitariya-gigiyena və karantin rejimlərinin pozulmasına görə ) maddəsi protokol tərtib olunaraq cərimələniblər.
5 şadlıq sarayında təşkil edilən toy mərasimlərində isə məlumatların “icaze.e-gov.az” portalında qeydiyyatdan keçirilməməsi, dəvət edilən qonaqların COVID pasportu olmaması, eləcə də 150 nəfərdən artıq olması  aşkarlanıb. Həmin obyekt sahibləri barəsində də qanunavericiliyə uyğun müvafiq tədbir görülüb.