Köçəryanın həbsi siyasi gərginliyə səbəb oldu
Ermənistan Respublikaçılar Partiyasının parlamentdəki fraksiyası sabiq prezident Robert Köçəryanın həbsi ilə bağlı bəyanat yayıb.
Yenixeber.org: "RİA Novosti”-nin məlumatına görə, bəyanatda hökumətin demokratiyaya, hüququn aliliyinə və məhkəmə orqanlarının müstəqilliyinə zidd qərarının baxılması üçün beynəlxalq məhkəmələrə göndəriləcəyi bildirilib.
Vurğulanıb ki, Köçəryana qarşı qaldırılmış cinayət işi daxili siyasi vəziyyətin daha da gərginləşməsinə gətirib çıxaracaq: “Əsassız ittiham cəmiyyətdə parçalanma meyillərinin güclənməsinə səbəb olur ki, bu da Ermənistanın və “Artsax”ın ətrafında cərəyan edən təhlükəli hadisələr fonunda ciddi narahatlıq doğurmaya bilməz”.
Ermənistan hakimiyyətini beynəlxalq öhdəliklərinə əməl etməyə çağıran deputatlar qeyd ediblər ki, sabiq prezidentə qarşı qaldırılan cinayət işi konstitusiyaya zidd olmaqla yanaşı, ölkənin beynəlxalq nüfuzunu daha da aşağı salacaq.