Sarkisyan sələfinin müdafiəsinə qalxdı
Ermənistanda Serj Sarkisyanın rəhbəri olduğu “Respublika” partiyası keçmiş prezident Robert Koçaryanın müdafiəsinə qalxıb.
Yenixeber.org: Ermənistan mətbuatı xəbər verir ki, partiyanın bəyanatında Koçaryanın həbsinin demokratiya və məhkəmə sisteminə aidiyyatı olmadığı bildirilib.
Partiya bu cinayət işinin ölkə daxilindəki siyasi proseslərə ciddi ziyan vurduğu bəyan edir.
““Respublika” partiyası parlament diplomatiyası kanalları vasitəsilə həbs və əlaqəli proseslər məsələsini müvafiq beynəlxalq təşkilat və formatlarda səsləndirəcək” – bəyanatda qeyd edilir.
Bəyanatda həmçinin bu cür əsassız ittihamların Ermənistan və Qarabağın qondarma rejiminin üzləşdiyi problemlər fonunda cəmiyyətin bölünməsinə təşviq etdiyi bildirilib.
Partiya üzvləri bunun nəinki ölkədə insan hüquqlarına həmçinin Ermənistanın beynəlxalq imicinə də xələl gətirdiyini qeyd edirlər.
Qeyd edək ki, Ermənistanın ikinci prezidenti Robert Koçaryan haqda Yerevan məhkəməsi iyulun 27-də həbs qətimkan tədbiri qəbul edib.