Ramin Hacılı "Rauf Mirqədirovun işi" üzrə ifadə verdi
"Xeberinfo.com": Azərbaycan Avropa Hərəkatının prezidenti Ramin Hacılı  Baş Prokurorluğun Ağır Cinayətlərə Dair İşləri üzrə İstintaq İdarəsində həbsdə olan jurnalist Rauf Mirqədirova qarşı açılan cinayət işi üzrə ifadə verib.
Bu barədə Teleqraf.com-a R.Hacılının özü məlumat verib. O, şahid qismində ifadə verib.
R.Mirqədirovun işilə bağlı bu günə qədər bir neçə jurnalist, QHT nümayəndələri ifadə veriblər.  Aprelin 19-da Rauf Mirqədirov yaşadığı Türkiyə paytaxtı Ankaradan deportasiya edilib. Həmin gün təyyarə ilə Bakıya göndərilən jurnalisti MTN əməkdaşları tutub. O, 2008-ci ilin aprelindən etibarən Ermənistanın xüsusi xidmət orqanlarına işləmək motivi ilə dövlətə xəyanətdə ittiham olunur. Rauf Mirqədirov Sülh və Demokratiya İnstitutunun Ermənistan QHT-ləri ilə birgə çoxsaylı layihələrinin fəal iştirakçısı kimi dəfələrlə Ermənistana səfər edib, xalq diplomatiyası üzrə Azərbaycan-Ermənistan layihələrinə qatılıb.