İlyas İsmayılov məğlubiyyətinin səbəbi haqda danışdı...
“Zəngin və keşməkeşli həyatımda çox şeyləri görmüşəm, fərqli durumlarda olmuşam, amma ləyaqət və şərəfimi hər zaman qorumuşam. İndi də faciəvi bir şey olmayıb. Əksinə Ədalət Partiyasının fəaliyyət istiqamətləri çoxalıb”.
Xeberinfo.com:    Moderator.az xəbər verir ki, bu sözləri 106 saylı seçki dairəsindən deputatlığa namizəd, Ədalət Partiyasının sədri İlyas İsmayılov deyib. O, açıqlamasında niyə “uduzduğunun” səbəblərinə də aydınlıq gətirib və mübarizəsini davam etdirəcəyini bildirib: “Mənim siyasi sərbəstliyim, dövlətimizin və cəmiyyətimizin qüsurları və inkişafı ilə bağlı düşüncələrimi açıq ifadə etməyim hakimiyyətdə kök salmış, daxilən kölə olan məxluqları daim narahat edib. Odur ki, Vətənimizdə haqqın, ədalətin, mənəvi dəyərlərin bərqərar olması istiqamətində mübarizəmi davam etdirəcəyəm”.