Sabiq nazirlə qudası bir bankı 263 milyon dollarla müflis edib
Sabiq milli təhlükəsizlik naziri Eldar Mahmudovla Beynəlxalq Bankın keçmiş rəhbəri Cahangir Hacıyevin Azərbaycan iqtisadiyyatına vurduğu zərbənin ölçüyəgəlməz dərəcədə böyük olmasını təsdiqləyən daha bir fakt üzə çıxıb.
“Bank Technique” bu duetin adamlarının nəzarəti altında olanda bank 263 milyon dollar zərərə düşüb.
Xeberinfo.com:   Məlumata görə, bu barədə virtualaz.org saytına “Bank Technique” rəhbərliyindəki mötəbər mənbələrdən məlumat verilib.
Qeyd edək ki, bu bank əvvəllər Etibar Əliyevə məxsus olub. Lakin MTN-in o zamankı rəhbərliyi bankı ələ keçirmək üçün 2012-ci ildə xüsusi əməliyyat keçirib, bank rəhbərliyini saxta ittihamlarla həbs edib. Daha sonra sabiq nazir Eldar Mahmudov bankı qudası Cahangir Hacıyevin adamlarının idarəçiliyinə verib.
Etibar Əliyev yalnız Mahmudov-Çovdarov kriminal qruplaşmasının ifşa edilməsindən sonra “Bank Technique” Müşahidə Şurasının sədri vəzifəsinə bərpa olunub.