Rövnəq Abdullayev ölüm platformasında- VİDEO
“Günəşli” yatağındakı digər neft quyularında işlər davam edir, sadəcə 10-cu özüldə işlər dayandırılıb. Hazırda yanğının söndürülməsi istiqamətində işlər davam etdirilir”.
Xeberinfo.com:   Məlumata görə, bunu APA-ya açıqlamasında SOCAR-ın vitse-prezidenti Xalik Məmmədov deyib.
O bildirib ki, yanğın söndürülən kimi özüldə bərpa işlərinə başlanılacaq: “SOCAR-ın prezidenti Rövnəq Abdullayev indi hadisə yerindədir. Yanğın söndürüləndən sonra bərpa işlərinə başlanılacaq. Bərpa işləri yekunlaşandan sonra quyular istifadəyə veriləcək. Orada 26 neft quyusu, 4 qaz kondensantı var “.
O qeyd edib ki, dəymiş ziyan hasil olunmayan neft və qazdır: “Bu da ziyan deyil, çünki çıxarılmayan neft və qazdır”.
R.Abdullayevin xilas etmə işləri tam bitənə kimi hadisə yerində olacağı bildirilir. Qeyd edək ki, dekabrın 4-də baş verən güclü tufan saat 17:40 radələrində Xəzərdə “Günəşli” yatağındakı 10-cu dərin dəniz özülündə qaz xəttini sıradan çıxarıb, nəticədə yanğın baş verib.
Hazırda FHN-in 2 yanğınsöndürən gəmisi, eyni zamanda SOCAR və BP şirkətlərinə məxsus daha 3 gəmi hazırda yanğının söndürülməsi işlərini həyata keçirir.