Şarl Mişel İrəvanda mina xəritələrinin -Azərbaycana verilməsini istədi
Şarl Mişel İrəvanda mina xəritələrinin Azərbaycana verilməsini istədi
“Avropa İttifaqı Cənubi Qafqazdakı problemlərin həllində daha fəal iştirak etməyə, eləcə də bölgə ilə əlaqələri gücləndirməyə hazırdır”.
Yenixeber.org: Bunu Avropa İttifaqı (Aİ) Şurasının prezidenti Şarl Mişel Ermənistanda keçirdiyi mətbuat konfransında deyib. Şarl Mişel bildirib ki, təmsil etdiyi qurum bölgəyə cəlb olunmaq, regional ölkələrlə əlaqələrini gücləndirmək və Şərq Tərəfdaşlığı sammitinə hazırlıq istiqamətində çalışmaq istəyir.
“Ümid edirik ki, minalanmış ərazilərin xəritələri təhvil veriləcək (Azərbaycana təhvil vermək – Red), sərhədlərin demarkasiya və delimitasiyası prosesi başlayacaq. Ümidvarıq ki, danışıqlar yolu ilə iqtisadi inkişafa töhfə verəcək nəqliyyat kommunikasiyaları üzrə əməkdaşlıq barədə müzakirələrə başlamaq mümkün olacaq. Sülh danışıqları vacibdir. Avropa İttifaqı problemli məsələləri həll etmək və demokratik dəyərləri təbliğ etmək üçün konstruktiv tərəfdaş olmağa hazırdır”.