BSU daha iki xarici universitetlə əməkdaşlığa başladı
Yenixeber.org: Artıq üç gündür ki,  Bakı Slavyan Universitetinin (BSU)  elmi işlər üzrə prorektoru, professor Rafiq Novruzov və universitetin Təcrübə və məzunların karyera inkişafı şöbəsinin müdiri, fil. ü.f.d., dosent Yaşar Alxasov Çerniqov Milli Texnologiya Universitetinin (ÇMTU) rəhbərliyinin dəvəti ilə bu şəhərdə işgüzar səfərdədir.  BSU nümayəndələrini Çerniqov Milli Texnologiya Universitetinin rektoru və elmi işlər üzrə prorektor qarşılayıb, proqram barədə qonaqlara ətraflı məlumat veriblər. Azərbaycan nümayəndələri səfərin ikinci günü “Art dvor” social layihəsinin təqdimatında iştirak edib və yerli mətbuata müsahibələr veriblər.
BSU nümayəndələri dünən Çerniqov Milli Texnologiya Universitetində Azərbaycan Mədəni-Tədris Mərkəzinin və  ÇMTU   nəzdində  Bazar Günü Azərbaycan Məktəbinin açılışında iştirak ediblər. Həmin tədbirdən sonar Bakı Slavyan Universiteti ilə Çerniqov Milli Texnologiya Universiteti arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə və BSU  ilə Şota Rustaveli adına Batumi Dövlət Universiteti və ÇerniqovMilli Texnologiya Universiteti arasında əməkdaşlıq barədə  memorandum  imzalanıb.