Binədəki qəzada yaralanan 6 nəfərin vəziyyəti ağırdır
Ötən gün Xəzər rayonunun Binə qəsəbəsində qatarla avtobusun toqquşması nəticəsində yaralanan şəxslərin müalicələri davam edir.
Yenixeber.org: 3 saylı Şəhər Kliniki Xəstəxananın baş həkimi Fikrət Zeynalov  bildirib ki, hazırda xəstəxanada 12 nəfər qalb.
“Onlardan 5 nəfəri travmatologiya şöbəsində, 2 nəfəri uşaq travmatologiya şöbəsində, 5 nəfəri isə reanimasiyadadır. Reanimasiyada olan xəstələrdən 2 nəfərinin vəziyyəti ağırdır, digərlərinin vəziyyəti stabildir”.
Klinik Tibbi Mərkəzdən verilən məlumata görə, hazırda xəstəxanada 4 nəfər müalicə alır: “Onlardan birinin böyrəyi çıxarılıb, vəziyyəti ağırdır. Həmçinin digər 3 xəstənin müalicəsi davam edir və onların da vəziyyəti ağır stabildir”.
Qeyd edək ki, Xəzər rayonu Binə qəsəbəsində içərisi sərnişinlə dolu 160 saylı marşurut xətti hərəkətdə olan qatarın yoluna çıxıb. Nəticədə qatar avtobusu vurub.