Vaxtilə əleyhinə çıxırdım, amma indi…- Vüsalə Mahirqızı
Vaxtilə əleyhinə çıxırdım, amma indi…
Zamanında onlayn mediaya dövlət dəstəyi səsləndiriləndə onun ən çox əleyhinə çıxan mən olmuşam. Hesab edirdim ki, reklam gəlirləri ilə maddi problemləri həll etmək olar. Lakin zaman göstərdi ki, reklam onlayn medianın problemlərini həll etmədi. Reallıq göstərir ki, onlayn mediaya dövlət dəstəyinə ehtiyac var. Bu gün ölkənin virtual sərhədlərini onlayn media qoruyur. Dövlətin onlayn mediaya öhdəliyi mümkün deyil. Lakin bu, sadəcə, bir təklifdir
Yenixeber.org: Bu sözləri APA Holdinqin rəhbəri Vüsalə Mahirqızı jurnalistlərin 7-ci qurultayındakı çıxışında deyib. O, vahid kartla bağlı səslənən təklifi də dəstəkləyib:
“Vahid kart məsələsini Mətbuat Şurası həll etməlidir. Dünyada da jurnalistə vahid kart verilir. Mətbuat Şurasının verəcəyi sarı kart sahibləri xüsusi olaraq seçilməlidir. Hər jurnalistə belə kartın verilməsinə ehtiyac yoxdur”.