"ABŞ və Rusiya Baş qərargahlarının rəisləri Bakıda razılığa gəldilər” -Rusiya Müdafiə Nazirliyi
Rusiya və ABŞ Baş qərargahlarının rəisləri Bakıdakı (Azərbaycan) görüşdə gərginliyin azalması və riskli hadisələrin yaranmasının qarşısının alınması üçün birgə tədbirlərin görülməsi üzrə razılığa gəliblər.
Xeberinfo.com:   Bu barədə Rusiya Federasiyasının Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.
"Hərbi fəaliyyətin təhlükəsizliyinin artırılması, gərginliyin və risklli hadisələrin yaranmasının azalması üzrə birgə işin istiqamətləri müəyyən edilib", - deyə cümə axşamı "İnterfaks-AVN"ə daxil olan xəbərdə vurğulanıb.
Rusiya Federasiyası Silahlı Qüvvələri Baş Qərargahının rəisi, ordu generalı Valeri Qerasimov və ABŞ Silahlı Qüvvələrinin qərargah rəisləri Komitəsinin sədri, general Cozef Danford Rusiya-Amerika münasibətlərinin cari vəziyyəti, həmçinin Avropada, Yaxın Şərqdə, Şimali Afrikada və dünyanın başqa əsas regionlarında beynəlxalq təhlükəsizlik sahəsində vəziyyətin qiymətləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.