Mirmahmud Mirəlioğlu Azərbaycan Xalqını təbrik etdi
17 noyabr Milli Dirçəliş Gününün 28-ci ildönümü  ilə əlaqədar KXCP sədri Mirmahmud Mirəlioğlu Azərbaycan Xalqını təbrik edib.
Xeberinfo.com:   Təbrikdə deyilir:
“Əziz həmvətənlər!
Hörmətli Xanımlar və Bəylər!
Sizləri Xalqımızın şanlı tarixi   - 17 noyabr Dirçəliş Günü münasibəti ilə təbrik edirəm!  Torpaqlarımızın, Vətənimizin Bütövlüyü , Azadlığı  və Müstəqilliyi yolunda  şəhid olanlara ALLAHdan rəhmət diləyirəm. Qazilərimizə can sağlığı, Bütöv Azərbaycan vətəndaşı olmağı arzulayıram!
Əsrlərlə davam edən  çar  - sovet rus  işğalından qurtulmaq Azərbaycan insanının  ən mühüm arzu - niyyəti idi.   İSTİQLALımıza qovuşmağın  başlanğıcı  olan,  17 noyabr -  Milli, Dini və Dövlət Bayramlarımızın əsasının qoyulduğu  və reallaşdırılmasının başlandığı  gündür.  Bu gün,  şəhidlərimizin qanı, millət böyüklərinin  fədakar  mübarizliyi və dövlət düşüncəsinin nəticəsidir.
17 noyabrdan başlanan  Milli Dirçəliş - Azərbaycanın Dövlət Müstəqilliyinin bərpası ilə  nəticələndi. İnşallah,  Bütöv, Demokratik, Azad  Azərbaycanda yaşamaq   hər birimizin  nəsibi olsun.
Şəhidlərin qanını yerdə qoymayaq!
Qazimizə sahib duraq!
Bayramınız mübarək olsun!"