"Bunlara verilən sifariş də xaricdəndir" -Siyavuş Novruzovdan müxalifətin mitinqinə münasibət
“İndi müxalifət nə düşünür, nə keçirmək istəyir və tələbləri nədən ibarətdir, bax, bu, bəlli deyil. Bunlara verilən sifariş də xaricdəndir”.
Yenixeber.org:    YAP-çı millət vəkili Siyavuş Novruzov bunu unikal.org-a Milli Şuranın keçirəcəyi mitinqdən danışarkən deyib.
O bildirib ki, müxalifət müxtəlif dövrlərdə heç bir səbəb olmadan kütləvi aksiyalar keçirir: “Öncə bu hava ilə əlaqədardır. Onlar belə şəraitlə öz mitinqlərini uyğunlaşdırırlar.
İkincisi, gündəmdə heç bir ciddi və problemli məsələ olmaya-olmaya kütləvi aksiya keçirməyə heç bir əsas yoxdur. Lakin əsas səbəb ondan ibarətdir ki, onlara xaricdən sifariş verilib deyə, belə bir aksiya keçirmək istəyirlər. Bilirlər ki, onların sosial bazası və elektoratı yoxdur və heç nəyə nail ola bilməyəcəklər. Həm özlərinin daxilində ciddi problem var və həm də ümumiyyətlə, əhali tərəfindən bunlara etimad yoxdur”.