Moldova yığmasının Azərbaycana gələcək heyəti açıqlandı
Moldova yığmasının Azərbaycan millisi ilə yoldaşlıq görüşü üçün heyəti açıqlanıb.
Xeberinfo.com:   Məlumata görə, moldovalılar ölkəmizə 24 futbolçu ilə gələcək.
Baş məşqçi Ştefan Stoyka daxili birinciliklə yanaşı, Rusiya və Rumıniya yüksək liqasında çıxış edən legionerlərə də dəvət göndərib.
Çağırılan futbolçulardan yalnız biri Azərbaycan futboluna yaxşı tanışdı. Belə ki, “Zarya”nın hücumçusu Georgi Boqyu 2011/12 mövsümündə ölkəmizdə AZAL klubunun formasını geyinib.
Qapıçılar: İlie Çebanu (“Mordovya”, Rusiya), Aleksey Koşelev (“Şerif”), Artyom Qaydukeviç (“Daçiya”)
Müdafiəçilər: İqor Armaş (“Kuban”, Rusiya), Viktor Qolovatenko (“Sibir”, Rusiya), Ketelin Karp (“Styaua”, Rumıniya), Vitali Bordiyan (“Helios”, Ukrayna), Ştefan Burqiyu, Yon Jardan (hər ikisi “Zimbru”), Simeon Bulqaru (“Daçiya”), Maksim Potırnike (“Şerif”), Vadim Boloxan (“Milsami”)
Yarımmüdafiəçilər: Aleksandr Dedov (“Tırqu-Mureş”, Rumıniya), Aleksandr Antonyuk, Andrey Kojokar (hər ikisi “Milsami”), Yevgeni Koçuk (“Daçiya”), Aleksandr Vremya (“Zimbru”), Aleksandr Onika, Vadim Ratsa (hər ikisi “Zarya”)
Hücumçular: Nikolay Milinçanu (“Petrolul”, Rumıniya), Radu Qınsar (“Şerif”), Vadim Ambros (“Petrokub-Xınçeşti”), Sergey İstrati (“Saksan”), Georgi Boqyu (“Zarya”).
Qeyd edək ki, Azərbaycan – Moldova oyunu noyabrın 17-də Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək.