BEYLƏQANDA DƏHİŞƏTLİ OLAY:11-ci sinif şagirdini zorladılar
Beyləqan rayon Əli Rüstəmov adına 2 saylı orta məktəbində analoji hadisə baş verib.
Yenixeber.org:   Bu xüsusda əldə etdiyimiz məlumatlarda bildirilir ki, adıçəkilən məktəbin 11-ci sinif şagirdi Məhəmməd Əliyev(adlar şərtidir)və başq 2 şəxslərlə birlikdə öz sinif yoldaşı Gunay Məmmədovanı zorlayıblar.
Bu əsnada Sonolay.org-u məlumatlandıran mənbə iddia edir ki, həmin 3 şəxs Günay Məmmədovanı müxtəlif yollarla şantaj edərək, əxlaqsız hərəkətlər etməyə məcbur ediblər. Onlar Günaya qarşı zorlama və əxlaqsız hərəkətlər edərkən telefon vasitəsi ilə çəkiblər. Lakin sonradan həmin video görüntülər müxtəlif şəxslərin əlinə keçib və həmin görüntülər yerli hüquq mühafizə orqanlarına ötürülüb.
Əldə etdiyimiz məlumatlara görə, faktla bağlı Beyləqan rayon polis şöbəsində araşdırma aparılır, hər üç şəxs tutularaq saxlanılır.
Qeyd edək ki, məlumatlarda bildirilir ki, Günay Məmmədovanı zorlayaraq əxlaqsız hərəkətlər etdirməyə məcbur edənlərdən birinin atası İsaxan “Azərişıq” ASC-nin Beyləqan Elektrik Şəbəkəsində işləyir.
P.S. Baş vermiş hadisələrə görə çox dərin təəssüf hissi edirik. Amma görünən budur ki, Beyləqan rayon təhsilində vəziyyət o həddə çatıb ki, məktəbdə dərs əvəzinə əxlaqsız hərəkətlərə rəvac verilir.