Müdafiə Nazirliyindən itkilərlə bağlı xəbərə reaksiya
“Ermənistan KİV-ləri tərəfindən yayılan və Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin təmas xəttində guya diversiya törətməsi, nəticədə itki verməsi barədəki informasiyalar yalan və uydurmadır”
"Xeberinfo.com":  Məlumata görə, bunu Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi mətbuat xidmətinin rəhbəri, polkovnik Vaqif Dərgahlı bildirib.
“Bu, ermənilərin növbəti yalanı və təxribatıdır. Azərbaycan ordusu heç bir itki verməyib. Azərbaycan ordusu vəziyyətə tam nəzaərət edir” - deyə polkovnik V.Dərgahlı bildirib.
Qeyd edək ki, Ermənistanın Müdafiə Nazirliyi bu dəqiqələrdə cəbhə bölgəsində güclü atışmanın baş verməsi barədə məlumat yatıb. Məlumatda bildirilir ki, atışma saat 17:30-da Bağanıs kəndi yaxınlığında baş verib.
Erməni tərəfi bir erməni hərbçisinin öldürüldüyünü təsdiq edir. Eyni zamanda bildirilir ki, atışmada guya bir Azərbaycan hərbçisi də həlak olub.