Məşhur ANS-çilər Mirşahinlə maaşda anlaşmayıb –Açıqlama
Məşhur ANS-çilər Mirşahinlə maaşda anlaşmayıb –
Yenixeber.org: Lisenziyası ləğv edilən Azərbaycanın ilk müstəqil telekanalı olan ANS-in keçmiş aparıcılarının əksəriyyəti yeni təsis olunan REAL TV-də işləməkdən imtina ediblər.
Məlumata görə, buna səbəb yeni telekanalın təklif etdiyi maaşın azlığıdır.
Aytən, Elgiz, Natəvan, İlqar getmir, Qənirə isə…
REAL TV-nin hazırkı büdcəsi yüksək əmək haqqı verməyə məhduddur. ANS-in lisenziyası dayandırıldıqdan sonra ATV, AzTV, ARB və digər telekanallarda iş tapan jurnalistlər təklif olunan 500-600 manat maaşla razılaşmayıblar.
REAL TV-nin isə daha artıq məvacib verməyə hələ ki, gücü çatmır. Ona görə də REAL TV hələlik kiçik büdcə və məhdud heyətlə efir fəaliyyətinə başlayacaq.
Nigar Mahmudova, Aytən Səfərliyeva, İlqar Mikayıloğlu, Elgiz Əkbər, Natəvan Babayeva, Mətanət Əliverdiyeva və başqaları REAL-da olmayacaqlar.
Qənirə Ataşova isə “Hizmət” hərəkatı lideri Fətullah Gülənlə məlum müsahibədən və hadisələrdən sonra ABŞ-a köçüb.Yunis/AzEuroNews.com/