Əliyevlə Sərkisyanın görüşü gözlənilir
Bu dəqiqələrdə ABŞ Dövlət Departamenti Uelsin paytaxtı Kardiffdə keçirilən NATO sammiti çərçivəsində Azərbaycan və Ermənistan prezidentləri arasında Qarabağ münaqişəsinin nizamlanmasına dair danışıqların keçiriləcəyini açıqlayıb.
"Xeberinfo.com": Virtualaz.org saytı Dövlət Departamentinin rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, prezidentlər İlham Əliyev və Serj Sərkisyanın bir neçə saat sonra görüşəcəyi bildirilir.
Açıqlamada deyilir ki, London vaxtı ilə saat 17:30-da (Bakı vaxtı ilə saat 21:30) ABŞ dövlət katibi Con Kerri Ermənistan prezidenti Serj Sərkisyan və Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevlə görüşəcək.
Görüşün keçiriləcəyi yer barədə məlumat verilmir.
Bundan əvvəl erməni KİV-ləri Sərkisyanın administrasiyasındakı mənbəyə istinadən prezidentlərin görüşünün razılaşdırıldığı, bu görüşdə Con Kerrinin vasitəçilik edəcəyi haqda xəbər yaymışdı. Lakin tərəflərdən heç biri Uelsdə görüşün baş tutacağını rəsmən şərh etməmişdi.