Velosipedləri əllərindən alınan milli üzvləri ilə bağlı Yol PolisindənQƏRAR - YENİLƏNİB
Velosipedləri əllərindən alınan milli üzvləri ilə bağlı Yol Polisindən
Bakı Şəhər Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi Velosiped idmanının şose növü üzrə Azərbaycanın yeniyetmə və gənclərdən ibarət yığma komandasının, həmçinin "Synergy Baku” kontinental klubunun üzvlərinin dünən səhər saatlarında Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Hava Limanı istiqamətində məşq edərkən yol polisi tərəfindən saxlanılmasına münasibət bildirib
Yenixeber.org: Qurumun İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi, polis polkovniki Vaqif Əsədov unikal.org-a açıqlamasında deyib ki, bu gün təqribən 35 velosipedçi Bakının strateji əhəmiyətə malik yolu yolu hesab edilən, Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Hava Limanı istiqamətində şəhər polisi ilə razılaşmadan icazəsiz olaraq hərəkət ediblər: "Bu yolda sürət həddi saatda 120 kilometr nəzərdə tutulub. Əsas yol olduğu üçün burada təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi əsas şərtlərdən biridir. Belə ki, kamera görüntüləri əsasında müəyyən edilib ki, velosipedçilər avtomobillərin hərəkətinə həddindən artıq maneə yaradıb və süni sıxlığın yaşanmasına səbəb olub. Bununla belə, yol-nəqliyyat hadisəsinin yaranması ehtimalı üzə çıxarıb. Yəni, avtomobillə velosipedçilərin vurulması təhlükəsi də yaranıb”.