ANS-in iddiası rədd edildi
Bu gün 1 saylı Bakı İnzibati-İqtisad Məhkəməsində "ANS Müstəqil Yayım və Media" Şirkətinin Milli Televiziya və Radio Şurasına qarşı qaldırdığı qarşılıqlı iddia üzrə məhkəmə iclası keçirilib.
Xeberinfo.com:  Trend-in məlumatına görə, hakim İlham Əhmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hər iki tərəfin nümayəndələri dinlənilib.
Məhkəmə ANS-in iddiasını təmin etməyib. ANS məhkəmə qərardadından şikayət təqdim edib.
Məhkəmənin növbəti prosesi avqustun 16-a təyin olunub.
Qeyd edək ki, 2015-ci ildə MTRŞ ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkətini məhkəməyə verərək "Abşeron" adlı serialın çəkilməsi üçün ayrılan 160 min manat vəsaitin, həmçinin 8 min manatlıq cərimənin dövlət büdcəsinə geri qaytarılmasını tələb edib. MTRŞ ANS TV-nin Şuraya "Abşeron" əvəzinə, "Sevgi naminə" adlı serial təqdim etdiyini bildirib.
ANS serialın qəbul edilməsini və ayrılmış vəsaitin MTRŞ tərəfindən televiziyaya ödənilməsi üçün 1 saylı Bakı İnzibati-İqtisad Məhkəməsinə müraciət edib.