"Günəşli"də əcnəbi mütəxəssislər işə başlayır
"“Günəşli” yatağındakı 10 saylı dərin dəniz özülündə baş vermiş yanğının söndürülüməsi üçün cəlb edilən mütəxəssislər bu gündən işə başlayacaqlar. Onlar yerli mütəxəssislərlə birgə alovun söndürülməsi istiqamətində məsləhətləşmələr aparırlar. Günün ikinci yarısında işə başlayacaqları gözlənilir".
Xeberinfo.com:    Məlumata görə, bu barədə baş vermiş hadisəylə bağlı yaradılmış qərargahdan məlumat veriblər. Qərargahdan onu da bildirdilər ki, yanğın nəticəsində dənizdə itkin düşənlərin axtarışları davam etdirilir: "Hazırda axtarışları Fövqəladə Hallar Nazirliyininhelikopterlərindən başqa "Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) QSC-nin də üç helikopteri həyata keçirir. AZAL-ın vertolyotları platformalara insanları daşıyır. Dənizin üzərində hansısa cəsəd gördüklərində dərhal FHN helikoperlərinə məlumat veririlər. Hava şəraiti ilə bağlı axtarışları müvəqqəti dayandıran helikopterlər də hazırda tam gücü ilə axtarışları davam etdirir. Gəmilərin və dalğıclar da öz işini görür. Ancaq hələlik itkin düşənlərdən heç birinin cəsədi tapılmayıb".