4 generalın işdən çıxması xəbərinə rəsmi reaksiya
mn Defense_Ministry_Mudafie_Nazirliyi_albom
Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi 4 generalın ordu sıralarından tərxis edilməsi ilə bağlı yayılan məlumatlara münasibət bildirib.
Xeberinfo.com:   Nazirliyin mətbuat xidmətindən APA-ya verilən məlumatda bildirilir ki, bəzi elektron informasiya vasitələrində Silahlı Qüvvələrin 4 generalının ordu sıralarından tərxis edilməsinə dair yayılan xəbərlər həqiqəti tam əks etdirmir.
“Məlumatda adı qeyd olunan general-mayor Qorxmaz Qarayev həqiqətən də “öz arzusu ilə” Ali Baş Komandanın sərəncamına əsasən ehtiyata buraxılıb. Xəbərdə adları qeyd olunan digər 3 ali rütbəli zabit – general-mayor Fəxrəddin Cəbrayılov, general-mayor Rafiq Hüseynov və general-mayor Mirzə Almasov isə ordu sıralarından ehtiyata buraxılmaları üçün komandanlığa müraciət ediblər. Müdafiə naziri tərəfindən general-mayor F. Cəbrayılov və general-mayor R. Hüseynovun Mərkəzi Hərbi Həkim Komissiyasının çıxardığı “xəstəliyə görə” rəyinə, general-mayor M. Almasovun isə “öz arzusu ilə” Silahlı Qüvvələr sıralarından ehtiyata buraxılmaları barədə Ali Baş Komandan qarşısında vəsatət qaldırılacaq”, – deyə MN-in məlumatına qeyd olunur.