Müavinətlər və təqaüdlər artdı -Nazirlik
Aprel ayı üzrə sosial müavinət və təqaüdlər artırılmış məbləğlərdə ödənilib.
Yenixeber.org: Məlumata görə, bunu Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiə Nazirliyinin mətbuat katibi Fazil Talıblı deyib. O bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin fərmanıyla aprelin 1-dən sosial müavinət və təqaüdlər artırılmaqla, prezidentin yeni aylıq təqaüdləri təsis olunub:
“Sosial müavinət alan müharibə veteranlarına yeni təsis olunmuş aylıq təqaüd (80 manat) də verilib.
Əmək pensiyası alan I dərəcə əlilliyi olan şəxslər üçün 100 manat, onlara və həmçinin sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlara qulluq edənlər üçün aylıq 50 manat, əmək pensiyası alan müharibə veteranları üçün aylıq 80 manat yeni təqaüdlərin verilməsi üçün isə normativ qaydaların layihəsi hazırlanaraq artıq təqdim edilib.
Qaydalar təsdiq edildikdən sonra həmin vətəndaşlardan sənədlər qəbul olunmaqla, onlara yeni təqaüdlərin təyin olunaraq gələn ayın sosial müavinət və ya pensiyaları ilə birgə verilməsi (aprel ayının da təqaüdü daxil olmaqla) təmin ediləcək”. (Axar.az)