Erməni mediası İranı "vurdu":Ruhani Bakıda, Ermənistanla İran arasındakı münasibətlərə "mina" qoyur
Erməni mediası İranı “vurdu”: Ruhani Bakıda, Ermənistanla İran arasındakı münasibətlərə “mina” qoyur
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Dünən İran prezidenti Həsən Ruhani Türkmənistan prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovla etdiyi müzakirələrdən sonra Bakıya səfər edib.
Yenixeber.org: Erməni mediası xəbər verir ki, Bakıya gələnə qədər H.Ruhani bildirib ki, İran və Azərbaycan arasında neft-qaz razılaşmaları əldə ediləcəkdir. Şübhə edilmir ki, Bakıda 3 tərəfli bir formatın təməli qoyulacaq. Bu da böyük ehtimal 3 ölkə – İran-Azərbaycan-Türkmənistan arasında olacaq.
İran və Azərbaycan münasibətlərinin genişləməsi prosesi Ermənistanda böyük təşviş yaradır ki, niyə bu cür böyük dinamik sürətlə İran-Ermənistan münasibətləri inkişaf edib, irəliləmir? Burada qeyd şərtsiz bir sıra subyektiv və obyektiv səbəblər var.
Qeyd edək ki, martın 28-dən İran Prezidenti Həsən Ruhaninin Azərbaycana rəsmi səfəri başlayıb.H.Ruhani Azərbaycan rəhbərliyi ilə görüşəcək və ikitərəfli münasibətlərin inkişaf perspektivlərini müzakirə edəcək. Səfər zamanı iki ölkə arasında bir sıra sənədlərin imzalanması nəzərdə tutulub.