Qarabağdakı vəziyyət BMT BA-nın 71-ci sessiyasının gündəliyinə salındı
“Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindəki vəziyyət” və “GUAM məkanında dondurulmuş münaqişələr, onların sülh, beynəlxalq təhlükəsizlik və inkişaf üçün fəsadları” adlı qətnamə layihələri BMT Baş Assambleyasının 71-ci sessiyasının gündəliyinə salınıb.
Xeberinfo.com:  APA-nın məlumatına görə, gündəliyin hələlik son versiyası təsdiqlənməyib.
Bildirilir ki, “Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərində vəziyyət” adlı qətnamə layihəsi BMT Baş Assambleyasının 70-ci sessiyasının gündəliyində olsa da, müzakirəyə təqdim olunmadığı üçün ötən il olduğu kimi bu il də növbəti sessiyanın gündəliyinə də daxil edilib.
Qeyd edək ki, BMT Baş Assambleyasının 71-ci sessiyası 13-26 sentyabr tarixlərində BMT-nin Nyu-Yorkda yerləşən mənzil-qərargahında baş tutacaq. Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ənənəvi olaraq hər il BMT Baş Assambleyasının sessiyasına qatılırlar.