“Müsavata mitinq üçün yer təklif etdik, istəmədilər”
Müsavatın 19 aprel tarixinə planlaşdırdığı yürüşün keçirilməsilə bağlı bu gün partiya təmsilçisi Razim Əmiraslanlı Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin qəbul otağında oldu
"Xeberinfo.com":  Məlumata görə, bu barədə Modern.az-a Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Nailə Məmmədova məlumat verib.   O bildirib ki, görüşdə Razim Əmiraslanlıya yürüşə icazə verilmədiyi deyilib:
“Ona planlaşdırdıqları yürüşün nəqliyyatın intensiv hərəkət etdiyi ərazi olduğundan, yürüşdə iştirak etmək niyyəti olmayan vətəndaşların sərbəst hərəkətinin, eyni zamanda nəqliyyat vasitələrinin iş ahənginin və yürüş iştirakçılarının təhlükəsizliyinin təmin edilməsində ciddi problemlərin yaranma ehtimalını nəzərə alaraq, yürüşün keçilrilməsinin mümkün bildirildi.
Eyni zamanda Müsavat Partiyasının nümayəndəsi Razim Əmiraslanlıya həmin tarxidə Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Mirəli Seyidov küçəsi, 3155 məhəllədə yerləşən Yasamal rayon İdman-Sağlamlıq Kompleksinin stadionunda mitinq keçirilməsi təklif edilib.
O isə bildirib ki, mitinq keçirmək niyyətləri yoxdur”.