Şamaxı sakinləri: “Bizə yeni başçı göndərin“
İcra başçısı Şamaxı sakinlərini üsyan həddinə çatdırıb
«Şamaxı rayon icra hakimiyyətinin başçısı biz sahibkarları incidir və bu vəziyyət davam edərsə, rayondan keçən bütün magistral yolları bağlamalı olacağıq».
"Xeberinfo.com":  Məlumata görə, bu sözlər DİA.AZ-a daxil olan və bir qrup şamaxılı sahibkar tərəfindən imzalanmış müraciətdə yer alıb.
Yazılan müraciətdə qeyd olunur ki, Şamaxı RİH başçısı Asif Ağayev yerli sahibkarlardan hər addımbaşı səbəbsiz olaraq pul tələb edir ki, bu da rayonda böyük narazılıqla qarşılanmaqdadır.
Sahibkarlar dia.az-a yazır: «Biz prezidentimiz İlham Əliyevin yolunda başımızı qoyan insanlarıq. Amma bu rayona rəhbərlik edənlər sarıdan bəxtimiz gətirməyib. Asif Ağayev də köhnələri kimi oldu. Rayonu büsbütün iri məmurlara verib, yerdə qalan torpaqlar hesabına dolanışığını güc-bəla təmin edən binəva şamaxılılar üstəlik başçının yersiz pul tələb etmələrindən əziyyət çəkir».