“BP Azərbaycan”a 10 min işçi işə alınıb
BP şirkətinin rəqabət qabiliyyətinin artırılması çərçivəsində tədbirlər Azərbaycanda şirkətin iştirak etdiyi iri enerji layihələrinə təsir etməyəcək
"Xeberinfo.com":  Məlumata görə, bunu Trend-ə “BP-Azerbaijan” şirkətinin mətbuat xidmətindən deyiblər.
Mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, BP Azərbaycanda reallaşdırılan layihələr çərçivəsində öhdəliklərinə sadiq qalır və onları icra etməyə davam edəcək: “Azərbaycanda BP-nin reallaşdırdığı layihələr uzunmüddətlidir və çox vacibdir. Bu layihələr uğurla irəliləyir və bundan sonra da mövcud planlara uyğun həyata keçiriləcək”.
Şirkətdən qeyd ediblər ki, 2014-cü ilin sonunadək “Şahdəniz” qaz-kondensat yatağının işlənməsinin ikinci mərhələsi çərçivəsində təkcə Azərbaycanda 9370 yeni işçi cəlb olunub: “Cənubi Qafqaz qaz kəmərinin genişləndirilməsi üzrə yenicə başlanan işlər çərçivəsində artıq 160 yeni əməkdaş cəlb edilib. Tikinti işlərinin genişləndirilməsi ilə işçilərin sayı artırılacaq”.