Mərkəzi Bank 6 bankı cəzalandırdı
Mərkəzi Bank 10 valyuta mübadilə şöbəsinin lisenziyasını ləğv edib
"Xeberinfo.com":  Məlumata görə, Mərkəzi Bank tərəfindən valyuta qanunvericiliyinə, o cümlədən valyuta bazarında nağd alqı-satqı məzənnələrinin müəyyənləşdirilməsi zamanı mövcud tələblərə riayət olunması daim diqqət mərkəzində saxlanılır.
Bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankından məlumat verilib. AMB-dən bildirilib ki, son dövrlərdə nağd xarici valyutanın alqı-satqı əməliyyatlarının həcminin artması səbəbindən nəzarət tədbirləri daha da intensivləşdirilib.
Mərkəzi Bank tərəfindən 23 fevral 2015-ci il tarixdə aparılmış monitorinqlər zamanı 6 bankın 10 valyuta mübadilə şöbəsi tərəfindən mövcud tələblərin gözlənilməməsi halı aşkarlanıb və həmin şöbələrə verilmiş icazələr ləğv edilib.
Mərkəzi Bank tərəfindən bundan sonra da valyuta qanunvericiliyinə, xüsusilə də valyuta bazarında nağd alqı-satqı əməliyyatlarının tələblərinə tam riayət olunması istiqamətində operativ nəzarət davam etdiriləcək.
AMB-dən bildirirlər ki, hər hansı hüquqi pozuntu hallarına qarşı müvafiq tədbirlər görüləcək.