Vertolyotlar da satışa çıxarıldı: Qiymət 130023 AZN -dən başlayır
Azərbaycanda vertolyotlar da satışa çıxarıldı -
Azərbaycanda helikopterlər hərraca çıxarılır.
Xeberinfo.com:   Ans press-in məlumatına görə, hərrac 24 may tarixində keçiriləcək. Hərraca çıxarılan vertolyotları ala bilmək üçün azı 10% həcmində beh verilməlidir.
Hərraclar Azərbaycan Respublikası Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi yanında Hərracların Təşkili üzrə Auksion Mərkəzində keçirilir (Zeynal Xəlil küçəsi 11a).
Hərracda iştirak etmək üçün hərrac komissiyasına aşağıdakı sənədlər hərracın başlanılmasına ən gec 3 (üç) bank günü qalanadək təqdim olunmalıdır:
Sifarişçinin şəxsiyyətini təsdiq edən sənəd;
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi tərəfindən müəyyən edilmiş hesaba behin köçürülməsini təsdiq edən sənəd. 10% məbləğində beh Mərkəzi Bankda – AZ65NABZ01361150000000004944 nömrəli hesaba köçürülməlidir.
Hərraca çıxarılanlar Mİ-8 tipli helikopterlərdir. Onlar 1991-93-cü il istehsalıdırlar. Hava gəmisinin satış qiyməti 130023 manatdan başlayır.