MTN-in həbs edilmiş əməkdaşları – YENİ SİYAHI- VİDEO
AzNews.az_mtn_eldar_hebs2
Azərbaycan Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin (MTN) təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb olunaraq, barələrində həbs qətimkan tədbiri seçilmiş 7 əməkdaşının adı məlum olub.
"Xeberinfo.com":   APA-nın hüquq-mühafizə orqanlarından əldə etdiyi məlumata görə, bunlar MTN Monitorinq Mərkəzinin rəisi Teymur Quliyev, Antiterror Mərkəzinin rəis müavini İlqar Əliyev, Transmilli Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsinin rəis müavini Füzuli Əliyev, MTN Monitorinq Mərkəzinin əməkdaşları Fərhad Atayev, Anar Şirəliyev, Eşqin Əliyev və Elşad Əzizovdur.
Bu şəxslər Cinayət Məcəlləsinin 308.2, 309.1 və 302.2-ci maddələri ilə təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb olunaraq, həmin maddələrdə nəzərdə tutulan ittiham elan edilməklə məhkəmənin müvafiq qərarları ilə barələrində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Saxlanılan şəxslər artıq Bakı istintaq Təcridxanasına köçürülüblər.
Maraqlıdır ki, bundan əvvəlki məlumatlarda, o cümlədən dünən yayılmış 7 nəfərlik siyahıda nazirliyin Əməliyyat-texniki idarəsinin rəisi, general-mayor Natəvan Mürvətovanın da adı göstərilirdi.