Jurnalist prezidentə müraciət etdiyinə görə, AZTV-dən çıxarıldı
AzTV-nin Xəbərlər proqramının əməkdaşı Ağanisə Sultanova işdən azad edilib.
"Xeberinfo.com":  Məlumata görə, strateq.az bildirir ki, bu barədə jurnalistin özü məlumat verib. A. Sultanova bildirib ki, bir neçə gün əvvəl prezident İlham Əliyevə yazdığı müraciət şirkətin sədri Arif Alışanovu qəzəbləndirib və o işdən çıxarılıb.
“Sədr Arif Alışanov prezidentə müraciətimin "cavabı" olaraq məni qanunsuz olaraq işdən çıxarib.  Səbəb isə Cənab Prezident məni evlə təmin edəndən sonra 2 ildir şüurlu şəkildə Arif Alışanov tərəfindən AzTV-də qarşılaşdığım haqsızlıqlar, ədalətsizliklər, əmək haqqımın kəsilməsidir. Belə çıxır ki, məni işdən çıxarmaqla  Arif Alışanov özünü möhtərəm prezident İlham Əliyevdən "güclü" və "toxunulmaz" hesab edir. Cənab Prezident dəfələrlə bəyan edib ki, ona müraciət etmək hər bir Azərbaycan vətəndaşının borcudur. Dəyərli həmkarlarım, hamınızdan ədalətsizliklə, haqsızlıqla üz-üzə qaldığım vaxtda dəstək olmağınızı xahiş edirəm!”,-deyə Ağanisə Sultanova yazıb.