Aksiyada jurnalistlərlə bağlı insident qeydə alınmayıb -Mətbuat Şurası mitinqdə monitorinq apardı
Mətbuat Şurası Milli Şuranın bu gün – aprelin 8-də metronun “İnşaatçılar” stansiyasının yaxınlığındakı “Məhsul” stadionunda keçirdiyi mitinqdə jurnalistlərin peşə vəzifələrini yerinə yetirmələrinin monitorinqini aparıb.
Yenixeber.org:  Mətbuat Şurasından verilən məlumata görə, Şuranın Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə həyata keçirdiyi monitorinq zamanı aksiyanı işıqlandıran jurnalistlərlə bağlı hər hansı insidentin qeydə alınmadığı bildirilib:
"Monitorinq qrupu, həm də mitinqdə jurnalistlərə prosesi işıqlandırmaq üçün yaradılmış şəraiti də nəzərdən keçirib. Mövcud istiqamətdə də hər hansı nöqsan nəzərə çarpmayıb.
Jurnalistlər əsasən üzərində “PRESS” yazılmış xüsusi gödəkçələrdə olublar. Bununla belə, bu zəruri tələbə əməl etməyən kütləvi informasiya vasitələri təmsilçiləri də müşahidə edilib".
Mətbuat Şurası bildirir ki ki, kütləvi aksiyaları işıqlandıran jurnalistlərin üzərində “PRESS” yazılmış xüsusi gödəkçələrdə olmamaları yarana biləcək insidentlər zamanı onların hüquqlarının qorunmasını məhdudlaşdırır.