"Ermənistan Aprel müharibəsində xeyli ərazi itirib"
teleqraf.com14053459701328436342_qarabag-doyush28.12.2010“Şuşa özəl batalyonunun vətənpərvər hərbçiləri ictimasi birliyi”nin sədri Jirayr Səfilyan bu gün İrəvanda keçirdiyi mətbuat konfransında Dördgünlük müharibə zamanı Ermənistan tərəfinin mövqe itkilərinə məruz qaldığını qeyd edərək deyib ki, ən yaxın vaxtlarda bu ərazilər qaytarılmasa, sonradan ciddi problemlərlə üzləşmək mümkündür.
Xeberinfo.com:   Strateq.az Armenia Today-ə isnadən xəbər verir ki, Səfilyan vurğulayıb: “Təmas xəttinin təkcə şimali-şərq hissəsində 7 milyon kv.m ərazi itirilib. Bu müddətdə itirilmiş mövqeləri qaytarmaq üçün xeyli çağırışlar oldu, lakin hökumət bunları eşitmədi və cavabında bildirdi ki, itirilmiş mövqelərin strateji əhəmiyyəti yoxdur – söhbət cəmi 100-200 metrdən gedir. Bu yalanıdr, faktiki itkilər xeyli çoxdur”.
Səfilyannın sözlərinə görə, rejimin astagəlliyi və fəaliyyətsizliyi bütün qurbanların mənasızlığına səbəb oldu.