Azərbaycanlı nazirin erməni əlifbası ilə ağaca yazılan adı...
"xeberinfo.com":Azərbaycanın iqtisadi inkişaf naziri Şahin Mustafayev haqda internet məkanında yetərli qədər məlumat qıtlığı var.
Bildirək ki, Şahin Mustafayev əslən Qazaxın Aslanbəyli kəndindəndir. Sadəcə atasının işinə görə Ermənistanın Noyemberyan rayonunda qeydiyyata alınıb. Və orta məktəbi harada bitirməsi barədə məlumat verilmir.
Rəsmi məlumatalrda Şahin Mustafayevin 1965-ci ildə anadan olduğu və 1989-cu ildə Voznosenski adına İqtisadiyayt instituna daxil olduğu bildirilir.
Nədənsə Şahin Mustavayevin  Noyemberyan rayonu Jujevan kənd orta məktəbinin ilk qızıl medal almış məzunu olduğu bildirilmir.
Bu haqda ermənilərə məxsus arovat. am saytı məlumat verib və Şahin Mustafayevin 14 yaşı olarkən dağda bir çinar ağacına öz adını bıçaqla oyub yazdığını xəbər verib. Şəkildən də göründüyü kimi hadisə 1979-cu ildə olub.
Həmin fotonu təqdim edirik.