Beynəlxalq Bankdan qeyri-populyar səhm yerləşdirməsi
"Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC-nin səhm yerləşdirməsi başa çatır. 100 milyon manatlıq səhm emissiyasında 51094916 manat məbləğində səhm alınıb.
"Xeberinfo.com":   İndiki səhm buraxılışı mövcud səhmdarlar arasında ən qeyri-populyarıdır. Bakı Fond Birjasının məlumatına görə, iyunun 25-i üçün səhm yerləşdirməsində 1600 səhmdardan 46-sı iştirak edib.
ABB-nin səhm emissiyasını baş tutmuş saymaq olar. Çünki dövlət Maliyyə Nazirliyinin şəxsində bankın kapitalında 51,07% payını alıb. Qanunvericiliyə əsasən, 50%+1 səhm alınanda emissiya baş tutmuş sayılır.
Beynəlxalq Bankın səhmlərinin yerləşdirilməsinə martın 29-da başlanılıb. Buna qədər ABB-nin nizamnamə kapitalı 590 milyon 192,3 min manat idi.
Martda səhmdarlar 200 mln manat səhm buraxılması barədə qərara gəliblər.
Beynəlxalq Bankın səhmlərinin nominalı 0,27 manatdır. Amma bu səhmlərin bazar qiyməti 0,15 manatdan çox deyil ("Turan").