İran səfiri -Azərbaycana təşəkkür etdi
İran səfiri Azərbaycana təşəkkür etdi
İran İslam Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Cavad Cahangirzadə Azərbaycana təşəkkür edib.
Yenixeber.org: Bununla bağlı səfirliyin "Twitter" səhifəsində paylaşım edilib.
“Səfir Cavad Cahangirzadə COVİD-19-la mübarizədə Azərbaycan hökumətinin iranlılarla həmrəyliyini göstərən tədbirlərini (İran bayrağının Heydər Əliyev Mərkəzinin binasında əks olunması) təqdir edir və bu tədbiri koronavirusla mübarizədə iranlılarla həmrəyliyin əlaməti kimi dəyərləndirir”, - deyə məlumatda bildirilib.
Qeyd edək ki, aprelin 7-də Heydər Əliyev Mərkəzinin binası üzərində İran İslam Respublikasının bayrağı videoproyeksiya olunub.
COVID-19 pandemiyasının yayılmasına qarşı Azərbaycanın beynəlxalq ictimaiyyətlə həmrəyliyinin ifadəsi olaraq aprelin 3-dən etibarən virusdan zərərçəkən dövlətlərin bayrağı, ölkələrin adının ingilis dilindəki əlifba ardıcıllığına uyğun olaraq musiqilərinin müşayiəti ilə dünya memarlıq abidələrindən olan Heydər Əliyev Mərkəzinin binası üzərində nümayiş etdirilir.