Düşmən törətdiyi təxribatları ört-basdır etmək istəyir -FOTOFAKT
Xəbər verdiyimiz kimi, Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun mövqeləri minaatanlardan atəşə tutulub.
Yenixeber.org: Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri tərəfindən mövqelərimizin minaatanlardan atəşə tutulması ilə bağlı sorğuya cavab olaraq Müdafiə Nazirliyindən verilən açıqlamada bildirilib:
“Bu gün düşmən tərəfindən atəşkəs rejiminin kobud şəkildə pozulması və mövqelərimizin 60 millimetrlik minaatanlardan atəşə tutulması barədə tərəfimizdən rəsmi məlumat verilib. Düşmən qoşunların təmas xəttində növbəti dəfə vəziyyəti gərginləşdirmək məqsədilə törətdiyi təxribatları ört-basdır etmək üçün özünəməxsus şəkildə yalan və iftiralarla dolu bəyanatla çıxış edərək faktı təkzib etməyə cəhd göstərib. Düşmən tərəfindən bölmələrimizin minaatanlardan atəşə tutulması faktını təsdiqləyən fotomaterialları KİV-ə təqdim edirik”.