Vitse-spiker polisə şikayət etdiErmənistanda
Ermənistan parlamentinin vitse-spikeri aldığı təhdidlərdən polisə şikayət etdi
Ermənistan parlamentinin vitse-spikeri, “Milli Məclisin reqlamenti haqqında” qanuna düzəlişlərin edilməsilə ölkədə növbədənkənar parlament seçkilərinin keçirilməsini çətinləşdirən qanun layihəsinin müəllifi Arpine Ovannisyan sosial şəbəkələrdə onun və ailəsinin ünvanına təhdidlər səslənməsilə bağlı polisə şikayət edib.
Yenixeber.org: Bu barədə Ovannisyan “Facebook”dakı səhifəsində bəyan edib.
“Sosial şəbəkə istifadəçilərinin mənim və ailə üzvlərimin ünvanına müntəzəm şəkildə təhdidlər yazmasilə əlaqədar bu gün polisə şikayət ərizəsi verdim. Mən öz hüquqlarımı müdafiə etməyə və Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinədək gedib çıxmağa hazıram” – Ovannisyan yazıb.
Ermənistan parlamentinin vitse-spikeri onu da tələb edib ki, yerli KİV-lərin rəsmi səhifələrində sosial şəbəkə istifadəçiləri tərəfindən yerləşdirilən bütün təhdidlər silinsin.
Qeyd edək ki, 2 oktyabrda Ermənistan parlamenti “Milli Məclisin reqlamenti haqqında” qanuna düzəlişlər edilməsi barədə qanun layihəsini qəbul edib. Sözegedən qanun layihəsi baş nazir ikinci dəfə seçilməli olarsa səsvermə günü prosesi çətinləşdirəcək hər hansı vəziyyət yarandıqda parlamentin ləğv edilməsinin qarşısını almağı nəzərdə tutur. Bu isə Paşinyanın növbədənkənar seçki planlarını alt-üst edir. Bundan hiddətlənən Paşinyan atılan addımı “əksinqilabın rəsmən başlanması” kimi qiymətləndirib və həmin gün tərəfdarlarını parlamentin önündə etiraz aksiyası keçirməyə çağırıb. Və elə mitinqin gedişində əhalinin gözü qarşısında ona xəyanət edən “Çiçəklənən Ermənistan” və “Daşnaksütyun” partiyalarının təmsilçisi olan 6 nazirin vəzifədən azad edilməsi barədə fərmana imza atıb.