"Terrorçu qruplaşma Azərbaycanda sabitliyi pozmaq istəyib" -İlham Əliyev
"Terrorçu qruplaşma Azərbaycanda sabitliyi pozmaq istəyib" - İlham Əliyev
“İyulun 3-də və iyulun 10-da Gəncədə törədilmiş qanlı cinayətlər dövlətçiliyə qarşı törədilmiş cinayətlərdir”.
Yenixeber.org: Məlumata görə, bu sözləri prezident İlham Əliyev hüquq-mühafizə orqanları rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən iclasda bildirib. Onun sözlərinə görə, bu terror aktları nəticəsində iki polis əməkdaşı şəhid olub, Gəncə şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı isə yaralanıb:
“Allah şəhidlərimizə rəhmət etsin, yaralananlarımıza allah şəfa versin .Bu cinayəti törədən terrorçu qruplaşma Azərbaycanda sabitliyi pozmaq istəyib. Bunun əsas məqsədi bundan ibarədtir. Cəmiyyətimizi qorxutmaq məqsədi ilə bu qanlı terror aktları törədilib. Bu terror aktları dini şüarlar altında törədilib. Bu, özlüyündə islam dininə qarşı ən böyük cinayətdir. İslam sülh, mərhəmət dinidir. Azərbaycan islam mədəniyyətini dünyada ən çox təbliğ edən ölkələrdən biridir. Keçən il Azərbaycanda islam həmrəyliyi ili elan edilib”.