Avropa Parlamentinin deputatı Xankəndidə nə gəzir?- foto
Yanvarın 26-da Azərbaycanın işğal altındakı ərazilərində yaradılmış qondarma qurumun “xarici işlər naziri” Masis Mailyan Avropa Parlamentinin İsveçdən olan deputatı, xarici məsələlər komissiyasının üzvü Larsa Adaktussonu qəbul edib
Yenixeber.org: Bu barədə erməni mediasına istinadən xəbər verir. Məlumata görə, Azərbaycan ərazisinə qeyri-qanuni olaraq daxil olan isveçli deputatı Avropadakı erməni federasiyasının sədri Qaspar Karampetyanın müşayiəti ilə gəlib. Görüşdə əməkdaşlıq məsələləri, Qarabağ məsələsi və digər mövzuların müzakirə olunduğu bildirilir. Ancaq istənilən halda Avropa Parlamentinin üzvünün separatçı qurumun cinayətkar təmsilçisi ilə təmasda olması, beynəlxalq hüququ pozaraq Azərbaycanın nəzarətində olmayan əraziyə gəlməsi qəbulolunmazdır. Şübhəsiz ki, rəsmi Bakı isveçli deputatı “qara siyahı”ya əlavə edəcək.