Baş Prokurorluq:“OCCRP-ın “Qardian”da getmiş təxribat xarakterli iddiaları araşdırılmayacaq”
“Bazar ertəsi dərc edilmiş və "Azərbaycan Camaşırxanası" adlandırılan fonda dair iddiaların mərkəzində olduğu deyilən “Baktelekom” MMC şirkəti nə Baş Prokurorluq,  nə də ki, Vergilər Nazirliyi tərəfindən araşdırılır”
Yenixeber.org: Hökumət nümayəndələri “BBC Azərbaycanca”ya bildirib. Mütəşəkkil Cinayətkarlıq və Korrupsiya Hesabatı Layihəsi (OCCRP) və Avropa qəzetləri konsorsiumu tərəfindən aparılmış təhqiqatın nəticəsi olan hesabatda bu fondun əsas maliyyə məbələrindən biri, "Baktelekom" MMC olduğu iddia edilir. Adlardaki bəznərliyə baxmadan, Baktelekom MMC  hazırda rabitə təchizatçısı olan, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən təsis olunmuş Baktelecom(Bakı Telefon Rabitəsi MMC) şirkətindən fərqlidir.
Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətinin rəhbəri Eldar Sultatov BBC-ə bildirib ki, Baş Prokurorluq prezident aparatının OCCRP-nin təhiqatındakı iddialara dair münasibətilə razılaşır və "təxribat xarakterli" iddiaları araşdırmayacaq.
Vergilər nazirliyinin Vergi Cinayətlərinin İbtidai Araşdırılması Departamentindən isə “BBC Azərbaycancaya” bildirilib ki, Baktelekom MMC-ə qarşı keçmişdə cinayət işi açılıb, lakin daha sonra bu iş dayandırılb. Cinayət işinin tarixi, müddəti və səbəbi barədə məlumat almaq mümkün olmayıb.