Nazirlik açıqladı:50 min şagird...
Nazirlik açıqladı:
2017-2018-ci dərs ilində Bakı şəhəri üzrə ümumtəhsil məktəblərinin birinci sinfinə elektron sistem vasitəsilə 50 minədək uşaq qəbul olunub
Yenixeber.org:Təhsil Nazirliyindən verilən məlumata görə, 2017-2018-ci dərs ilində ölkə üzrə 722 məktəbin təmayüllü siniflərinə 27 min 5 şagird qəbul edilib. Təmayüllər dörd iqtiqamət üzrə (texniki, riyaziyyat-iqtisadiyyat, humanitar və təbiət) təşkil olunub. Hər bir təmayül üzrə tədris planı və proqramları hazırlanıb təsdiq edilib.
Birinci sinfə şagird qəbulu elektron qaydada 2011-ci ilin may ayından etibarən Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) tərəfindən ərizələrin online qeydiyyatı vasitəsilə həyata keçirilir.
Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki lisey və gimnaziyalara, eləcə də BŞTİ-nin tabeliyindəki ümumtəhsil müəssisələrinə birinci sinfə şagird qəbulu valideynin (qanuni nümayəndənin) elektron ərizəsinin mektebeqebul.edu.az saytında qeydiyyatı yolu ilə aparılır.