Deputatdan Uorlikin Qarabağ bəyanatına - Reaksiya
Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tənzimlənməsi ilə bağlı beynəlxalq hüquq normalarının prinsipləri kobud şəkildə pozulub
Yenixeber.org :   Bu sözləri  millət vəkili Asim Mollazadə deyib. Deputat vurğulayıb ki, bundan sonra danışıqlar prosesində Azərbaycanın işğal altında olan ərazilərinin azad edilməsi ön planda olmalıdır:
“ABŞ Senatının “Rassel” binasında “Dağlıq Qarabağda tammiqyaslı müharibəyə yol verilməməlidir: Birləşmiş Ştatların və ATƏT-in rolu” mövzusunda keçirilən brifinqdə ATƏT-in Minsk Qrupunun amerikalı həmsədri olmuş səfir Ceyms Uorlikin Azərbaycanla bağlı dediyi fikirlər müsbət haldır. O bildirib ki, ölkəmizin suverenliyinə hörmət edilmədən münaqişənin tənzimlənməsi mümkün deyil. Bu gün problemlərin həlli ilə bağlı beynəlxalq hüquq normalarının prinsipləri kobud şəkildə pozulub. Yalnız BMT-nin dörd qətnaməsi icra olunduqdan sonra bölgədə sülh mümkün olacaq. Bu isə işğal edilmiş ərazilərin azad edilməsindən keçir”.