“Rusiya ilə heç bir əlaqə qalmamalıdır“
“Ermənistanla heç bir münasibət dəyişilməsi gündəmdə deyil”
"xeberinfo.com": ABŞ Dövlət Departamentinin mətbuat katibinin müavini  Marie Harf  mətbuat zamanı brifinqdə  jurnalistlərin suallarını cavablandırıb. Məlumata görə, birfinq zamanı Röters agentliyinin müxbirinin sualı  Ermənistan və ABŞ münasibətlərinə dair olub.
Röters  agentliyinin müxbiri qeyd edib ki, “Amerika Birləşmiş Ştatları ilə  müttəfiq olduğunu  iddia edən ölkələr var. Xüsusilə də Ermənistan kimi ölkələri qeyd etmək lazımdır.
Ermənistan ABŞ-la müttəfiq olduğunu bildirir, amma ABŞ-ın  qətnamələrini dəstəkləmir. Belə ki, ABŞ-la Ermənistanın xarici siyasətində hər hansı bir dəyişiklik gözlənilirmi?
ABŞ Dövlət Departamentinin nümayəndəsi qeyd edib ki, dünən NATO-nun  nazirlərinin görüşü zamanı bir daha da təsdiqləndi ki, Rusiyaya qarşı birgə hərəkətə keçirilməlidir. Yəni, ABŞ və Avropa bu məslədə həmfikirdilər.
NATO da bu məsələdə öz mövqeyini bəyan etdi. Rusiya ilə heç bir əlaqə qalmamalıdır. Çünki bizim, yəni Avropanın Rusiyadan aslılığı qaldığı müddətcə biz Rusiya təhlükəsindən xilas ola bilmərik. Ermənistanla münasibətdə isə heç bir münasibət dəyişilməsi gündəmdə deyil.