“Avroviziya-2015“-in birinci yarımfinalı İTV-də yayımlanmayacaq
2007-ci ildən Avropa Yayımları Birliyinin üzvü olan Azərbaycan İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti həmin ildən Avroviziya mahnı müsabiqəsini yayımlamağa başlayıb
"Xeberinfo.com":   İTV ölkəmizdə bu müsabiqənin  yeganə yayımçısıdır və yayım hüququ müvafiq beynəlxalq sənədlərə əasaslanır.
Mayın 19-da Bakının Binəqədi rayonunda çoxmərtəbəli binada baş verən yanğın nəticəsində insanların faciəli şəkildə həlak olmalarını nəzərə alaraq İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti bu il Avstriyada keçirilən Avroviziya mahnı müsabiqəsinin birinci yarımfinalını yayımlamamaq qərarı verdi.
Müsabiqə davam edir.
İtv.az-a istinadən xəbərə görə, İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti müsabiqənin bu günə nəzərdə tutulan ikinci yarımfinalını yayımlamaqla üzərinə götürdüyü beynəlxalq öhdəliyə və imzalanmış müqavilə şərtlərinə əməl etməyə borcludur.
17 ölkənin təmsilçisi səhnəyə çıxacağı və “Wiener Stadthalle” arenasında keçiriləcək gecədə Azərbaycan təmsilçisi Elnur Hüseynov “Hour of the Wolf” mahnısı ilə 11-ci sırada çıxış edəcək.